długie weekendy 2023

Długie weekendy 2023 – jak zaplanować urlop w 2023 roku?

W 2023 roku mamy aż 6 długich weekendów. Część z nich można wydłużyć o kilka dni przy skorzystaniu z przysługującego limitu urlopowego.

Kiedy wypadają długie weekendy w 2023 roku?

 

Tegoroczne przedłużone weekendy zaczynają się już od stycznia. Pierwszy długi weekend rozpoczyna się w święto Trzech Króli – 6 stycznia, a kończy się w niedzielę 8 stycznia.

Kolejny miesiąc obfitujący w długie weekendy to kwiecień 2023. Tutaj mamy dwa takie momenty. Pierwszy przedłużony weekend wypada w Święta Wielkanocne od 8 do 10 kwietnia. Następny z kolei zaczyna się 29 kwietnia i płynnie przechodzi w ulubiony czas większości Polaków – majówkę! Tutaj przy wykorzystaniu trzech dni urlopu można wygospodarować aż 9 dni wolnego! 🙂

Następna okazja do wypoczynku pojawia się już w czerwcu. 8 czerwca mamy Boże Ciało, a następnie po skorzystaniu z 1 dnia urlopu, możemy mieć 4 dni wolnego.

W sierpniu mamy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Święto Wojska Polskiego. I tutaj przy wykorzystaniu jednego dnia urlopu możemy skorzystać z 4 dni wolnego.

Ostatni długi weekend 2023 roku wypada w grudniu i zaczyna się od świąt Bożego Narodzenia. Przy skorzystania z 3 dni urlopu w dniach 27 – 29 grudnia, możemy mieć aż 10 dni wolnego – do 2 stycznia.

 

Kalendarz długich weekendów 2023

 

Poniżej znajdziesz kalendarz długich weekendów w formie graficznej.

Dni ustawowo wolne od pracy są zaznaczone kolorem jasnożółtym.

Dni, w których trzeba skorzystać z urlopu, są zaznaczone kolorem zielonym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Secured By miniOrange